СПОРТ Фудбал

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време.

„Старата Дама“ ќе го зголеми предлогот за плата на Аргентинецот од 11 милиони евра годишно, заедно со бонусите на околу 12 милиони – тоа е токму она што го барал напаѓачот, чиј тековен договор се пресметува до јуни 2022 година.

Новиот договор ќе биде склучен до јуни 2024 или 2025 година.

Поврзани вести

Клоп денеска ги објави имињата на фудбалерите на кои ќе смета за клупското Светско првенство

Maja_Serafimova

Дибиров и следната сезона во Вардар

Десетта победа во низа за Селтикс (ВИДЕО)

Фудбалерите во вториот шешир во Ц дивизијата за новата сезона во Лигата на Нации

Дуото Скубе-Дибиров го има најубавиот гол во ЛШ (ВИДЕО)

Никола Поповски

Гвардиола: Не би ме изненадило доколку ме отпуштат ако испаднеме од Реал

Никола Поповски