Ракомет СПОРТ

Кастратовиќ останува тренер на Металург

Црногорскиот тренер Зоран Кастратовиќ ќе остане на чело на Металург, откако неговата оставка не била прифатена од раководството на тимот.

Оттаму објавија дека тој ја има целосната поддршка за да спроведе дисциплински мерки кон ракометарите што нема да го прифатат неговиот начин на работа. Неговото незадоволство и одлуката наводно дошле поради непослушност и недисциплина на некои од играчите во клубот.

На тимот му претстои меч во ЕХФ Купот против Горење во Скопје на 24 ноември.

Поврзани вести

Крис Пол: Без разлика колку ни недостасува кошарката, безбедноста доаѓа на прво место

Коронавирусот „затвори“ познат белгиски клуб: Не дочека да ја прослави 100-годишнината од постоењето

Нови случаи на коронавирус во италијанската Серија А

Холандија е нов светски шампион во ракомет за жени

Влатко Зорба

Македа: Вардар се уште ни должи многу пари

Луол Денг заминува во пензија

Maja_Serafimova