СПОРТ Фудбал

Кејн може да го пропушти ЕП 2020

Sвездата на Тотенхем и Англија, Хари Кејн може да го пропушти ЕП 2020! Ова стана јасно по изјава на Жозе Мурињо, која секако ќе загрижи многу англиски навивачи.

Кејн се подложи на операција и требаше да се врати во игра на почетокот од април, но очигледно Специјалниот беше изнервиран од постојаните прашања во врска за стрелецот и се изрази малку загрижувачки за англиската јавност.

– Немаме никаква вест за Хари и ако ме прашувате секој пат, ќе ви одговорам на ист начин. Тој може да биде аут до средината на април, мај или да биде достапен за нас следната сезона, рече тој.

Така, во пракса, Кејн се чини дека се наоѓа под знак прашалник за Европското, што би претставувало огромен удар за Англија.

Поврзани вести

Ибрахимовиќ сигурен во себе: Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст

Влатко Зорба

Морезмо повика на завршување на тениската сезона

Љунгберг ја забележа првата победа како тренер на Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал со првиот трансфер потег кај големите клубови во Премиер лигата

Германскиа тркачка прогласена за најсекси спортистка на светот

Stefanija Kuzmanovska

За првпат по 6 години Нејмар ќе го пропушти карневалот во Рио

Никола Поповски