СПОРТ Фудбал

Кјелини очекува да се врати на теренот до март

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини зборуваше за очекуваниот временски рок на враќање на терените. Претходно, тој ги скина вкрстените лигаменти на коленото.

-Мислам дека ќе се вратам на теренот во февруари-март. За жал, ова е сè уште долго време. Поминав неколку дена во странство, а утре ќе продолжам со рехабилитација, што оди добро. Треба да бидете трпеливи, изјави Кјелини.

Оваа сезона 35-годишниот дефанзивец настапи на еден натпревар за Јувентус во Серија А. Тој играше на дуелот против Парма на кој го постигна единствениот гол.

Поврзани вести

Поранешен играч на Јунајтед смета дека нема место за Погба во составот

Влатко Зорба

Директорот на Барса: Барселона сака да го убеди Меси да остане

Stefanija Kuzmanovska

Сопственикот на Далас предлага промена на драфтот во НБА

Интер ќе потпише со Ериксен

Никола Поповски

Ѕвезда на Ла Клиперс го напуштил кампот поради погреб, а завршил во стриптиз клуб

Од безбедносни причини: УЕФА ги разделува Русија и Косово при ждрепките

user5