СПОРТ

Клоп денеска ги објави имињата на фудбалерите на кои ќе смета за клупското Светско првенство

Тренерот на актуелниот европски шампион Ливерпул, Јирген Клоп, денеска ги објави имињата на фудбалерите на кои ќе смета за клупското Светско првенство во Катар.

Во ростерот ги нема дефанзивецот Жоел Матип и играчот од средниот ред Фабињо кои не успеаја да се опорават од повреди.

Голмани: Алисон, Адријан, Енди Лонерган;

Одбрана: Вирџил ван Дајк, Дејан Ловрен, Џо Гомез, Ендрју Робертсон, Трент Александер-Арнолд, Неко Вилијамс;

Среден ред: Џорџињо Вајналдум, Џејмс Милнер, Наби Кеита, Џордан Хендерсон, Алекс Окслејд-Чемберлен, Адам Лалана, Џердан Шакири, Кертис Џонс, Харви Елиот;

Напаѓачи: Роберто Фирмино, Садио Мане, Мохамед Салах, Рајан Брустер, Дивок Ориги.

Ливерпул ќе одигра два натпревари на овој турнир, на 18 и 21 декември.

Поврзани вести

Ангеловски: За нас најважен е натпреварот со Косово

Влатко Зорба

МВП признанието во АБА-2 повторно заврши во раце на кошаркар на МЗТ

Влатко Зорба

Цел свет говори за заштитата на Марадона од корона (ВИДЕО)

Александар Петровски

Мекгрегор на суд заради тепачка во паб

Ноле запеа со кралицата на севдалинките Ханка Палдум (ВИДЕО)

Барса и Реал одиграа без голови на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)