Категорија : Кошарка

Кошарка СПОРТ

Мастрална партија на Дончиќ, Далас триумфира над Сан Антонио (ВИДЕО)

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ забележа трипл-дабл ефект во гостинската победа кај Сан Антонио. Словенецот мечот го заврши со 26 поени, 14 асистенции и...
Кошарка СПОРТ

Милвоки стигна до 50 победа во сезоната, славеше над Торонто во дербито на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Милвоки бакс ја забележа победата број 50 во тековната НБА сезона, откако ноќеска на гостински терен го совлада бранителот на трофејот Торонто репторс....
Кошарка СПОРТ

Мицов не се плаши од коронавирусот: Што се сме прележале во Србија, ова е смешно

Додека Италија е во паника заради коронавирусот, српскиот кошаркарски интернационалец Владимир Мицов тврди дека кај него нема страв. „Имавме кратка пауза, така што во неделата...
Кошарка СПОРТ

Џордан се расплака: Коби ми беше како брат, му давав многу совети (видео)

Никола Поповски
Емотивен говор на Мајкл Џордан на комеморацијата на Коби и Џиџи Брајант. Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Мајкл Џордан плачеше кога беше на...
Кошарка СПОРТ

Во живо: Последно збогување со Коби и Џиџи! Ванеса во солзи зборуваше за загубата (видео)

Никола Поповски
Емотивниот говор на сопругата на легендарниот ас, ги растажи сите во „Стејплс Центарот“ на комеморацијата. „Прослава на животот“. Под тоа име, се одржува меморијална служба...
Кошарка СПОРТ

Ванеса Брајант ја тужи компанијата што го изнајмила хеликоптерот: Тврди дека пилотот бил невнимателен

Никола Поповски
Вдовицата на починатиот Коби Брајант ја тужеше компанијата што го поседуваше и изнајми хеликоптерот на познатиот кошаркар, во кој тој и нивната ќерка Џана починаа....
Кошарка СПОРТ

Радуловиќ и Морнар официјално не се кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром

Србинот Бојан Радуловиќ и Хрватот Марин Морнар од денеска и официјално не се кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром. – Нивното заминување е во контекст на...
Кошарка СПОРТ

За денеска закажана комеморацијата за Коби и Џиџи во Стејплс

Елена Даскалова
Денеска во Стејплс центарот во Лос Анџелес ќе се одржи комеморација во чест на Коби и Џана (Џиџи) Брајант, на која ќе се слави нивниот...
Кошарка СПОРТ

Клупски рекорд на Торонто, ја совладаа Индијана со 46 поени разлика (ВИДЕО)

Торонто репторс поставија нов клупски рекорд совладувајќи ја Индијана со разлика од 46 поени (127:81). Ова е најголемата победа во клупската историја на актуелниот НБА...
Кошарка СПОРТ

Тодоров: Ни недостигаа три тројки за подобар резултат во Перм

Никола Поповски
Втор натпревар, и втор пораз за Александар Тодоров како селектор на македонската кошаркарска репрезентација. Попладнево од неговите избраници подобра беша руската селекција со 77:67. –...