Кошарка

Јокиќ и Мареј го надминаа достигнувањето на Џордан

Кошаркарите на Денвер, Никола Јокиќ и Џамал  Мареј го престигнаа легендарниот Мајкл Џордан по број на победи во седми натпревар во плејофот во НБА-лигата.

Во својата кариера тие освоија три седми натпревари, додека Џордан има само две такви игри.

Денвер се пласираше во финалето на Западот, совладувајќи ги Клиперси со 4-3 во серијата од седум натпревари.

Нивни ривал во финалето на Западната конференција, ќе биде ЛА лејкерс.

Поврзани вести

Не сакаше да клекне на химната, па доживеа сериозна повреда

Влатко Зорба

Mamba out

Александар Петровски

Голден Стејт ги прифати препораките: Против Бруклин без публика

Четворица кандидати за тренер на Чикаго булс

Stefanija Kuzmanovska

Ако сака да биде најдобар во светот, Нејмар мора да се врати во Шпанија, вели Емери

Никола Поповски

Парична казна и еден натпревар без публика за МЗТ Скопје

Никола Поповски