Кошарка СПОРТ

Кер: Се чини дека сезоната е завршена за „воините“

Според тренерот на Голден Стејт вориорс, Стив Кер, тимот се помири со фактот дека сезоната 2019/20 е завршена за нив.

– Нашата ситуација е поинаква, затоа што сме далеку зад осмото место и без шанси за плејофот. Се чини дека за нашиот тим сезоната е завршен, изјави Кер.

Има шанси лигата да побара од нас да се вратиме и да имаме неколку натпревари, така да остануваме во контакт со нашите кошаркари, но сите веруваат дека сезоната е завршена за нас, додаде тренерот на „воините“.

НБА лигата разгледува различни опции за продолжување на сезоната, вклучително и оној во кој ќе се играат одреден број натпревари од основниот дел на првенството.

Поврзани вести

Рома сака да го откупи Смолинг, Јунајтед бара 22 милиони евра

Капитенот на Бреша тврди: Целиот тим е против продолжување на натпреварот

Stefanija Kuzmanovska

Ѓоковиќ: Ќе се соочам со дилема ако вакцинацијата стане задолжителна

Матиќ и Рохо слободни да си заминат од Јунајтед во јануари

Колку заработуваат играчите во Премиер Лига: Де Хеа најплатен, ниеден од Ливерпул меѓу првите седум

Никола Поповски

Масовна тепачка на последното испраќање на Марадона (ВИДЕО)