Категорија : Кошарка

Кошарка СПОРТ

Пешкирот со кој Коби Брајант одржа проштален говор продаден за 33.000 долари

Пешкирот со кој легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант одржа проштален говор по неговиот последен натпревар во НБА, на 13 април 2016 година, се...
Кошарка СПОРТ

Крај на сезоната во ВТБ лигата: Нема шампион

Раководството на ВТБ кошаркарската лига прогласи предвремен крај на сезоната поради пандемијата на Ковид-19. Ова е епилог од вчерашниот состанок од кој челниците денеска излегоа...
Кошарка СПОРТ

Паркер дециден: Кошарката мора да се укине низ цела Европа

Поранешниот француски кошаркаr и сопственик на Асвел, Тони Паркер изјави дека француското кошаркарско првенство треба да заврши без шампион и испаѓање поради пандемијата на коронавирусот....
Кошарка СПОРТ

Се враќаат славните денови на Панатинаикос: Дали Обрадовиќ ќе направи кам-бек во Атина?

Најтрофејниот европски тренер на сите времиња, Жељко Обрадовиќ ова лето би можел да се врати во Панатинаикос. Грчките медиуми блиски до клубот пишуваат дека српскиот...