Категорија : Кошарка

Кошарка СПОРТ

Клиперс во последниот период го решија шампионот (ВИДЕО)

Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Торонто репторс, утрово загуби на гостувањето кај Лос Анџелес клиперс со 98:88. Победникот беше решен во последната...
Кошарка СПОРТ

Торонто славеше во „Стејплс центар“ над Лејкерс (ВИДЕО)

Актуелниот НБА шампион, Торонто репторс рано утрово во „Стејплс центар“ го совлада Лос Анџелес лејкерс со 113:104. Гостите од Канада до победата стигнаа со подобра...
Кошарка

Гордон Хејворд ја скрши раката, ќе паузира неколку месеци

Влатко Зорба
Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017...
Кошарка

Кари може да се појави во игра пред крајот на сезоната

Влатко Зорба
Од НБА клубот Голден Стејт вориорс, ги негираа информациите дека за нивната суперѕвезда Стеф Кари, оваа сезона е завршена. Кари имаше операција на скршената коска...