Кошарка

Тешки два бода за шампионот МЗТ Скопје на гостувањето кај Кожув

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваше одбраната на титулата, откако вечерва во Гевгелија славше минимално против Кожув со 78:76.

Тесна победа забележа и Куманово на домашен терен над Пелистер со 84:79.

Фаворитските улоги ги оправдаа Еуроникел со триумфот во Скопје против Вардар 92:82 и Гостивар со победата над Академија ФМП со 95:75.

Првото коло од Првата македонска кошаркарска лига ќе биде заокружено на 16 октомври со дуелот меѓу Работнички и младинскиот тим на МЗТ Скопје.

Поврзани вести

Стеф Кари конечно се врати на терените, но „воините“ немоќни против шампионот

Ванеса Брајант ја тужи компанијата што го изнајмила хеликоптерот: Тврди дека пилотот бил невнимателен

Никола Поповски

Милвоки стигна до 50 победа во сезоната, славеше над Торонто во дербито на Истокот (ВИДЕО)

Пораз на кошаркарите, Естонија славеше во „Борис Трајковски“

Букер го менува Лилард на „Ол стар“ натпреварот

Тренерот на Денвер Нагетс ќе биде советник на Србија за квалификациите за ОИ

Влатко Зорба