СПОРТ Фудбал

Лаказет се сели во Атлетико Мадрид?

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лазакет може да замине во Атлетико во летниот преоден рок, објави „Мундо Депортиво“.

Според весникот, во договорот на 28-годишниот Французин со „топчиите“ постои клаузула која му дозволува на играчот да го напушти тимот во случај да не влезе во Лигата на шампиони.

Атлетико подолго време се интересира за Лаказет и верува дека напаѓачот значително ќе ја засили нападната линија на мадридскиот тим.

Во сезоната 2019/20, Лаказет има девет голови и три асистенции на 26 натпревари за Арсенал.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Французинот на 60 милиони евра.

Поврзани вести

Формула 1 со ново лого во новата 2020 година

Никола Поповски

Мане ја освои наградата за Африкански фудбалер на годината

Влатко Зорба

Раниери: Италија е потопена во крв како да сме во војна, а тие сакаат да играме фудбал

Влатко Зорба

Луиџи ди Бјаџо е назначен за нов тренер на СПАЛ

Риверс: Може да имате тело како Леброн, но не и мозок

Stefanija Kuzmanovska

Реал се пласира во финалето на шпанскиот Супер куп