СПОРТ

Лампард размислува да го казни Баркли поради неговото однесување

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, размислува да го казни играчот од средниот ред Рос Баркли и да го остави надвор од лондонскиот тим за утрешното гостување кај Валенсија во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. Англискиот интернационалец не игра за Челзи од 19-ти октомври поради проблеми со глуждот, со надеж дека ќе запише минути на претстојната средба.

Сепак, 25-годишниот играч од средниот ред се најде во интересна ситуација надвор од теренот. Баркли беше снимен гол во ноќен клуб во Дубаи за време на паузата на репрезентацијата, додека се опоравуваше од повредата.

Ова е втор пат оваа сезона во која Англичанецот се вклучува во незгодна ситуација надвор од теренот. Во септември, тој беше вмешан во инцидент со таксист. Лампард тогаш го казни откако го остави надвор од групата што патуваше во Франција за да го посети Лил.

Photo: Ross Barkley could be in hot water after being filmed topless in Dubai nightclub… #CFC https://t.co/AWchwM6mxg

— CaughtOffside (@caughtoffside) November 23, 2019

Поврзани вести

Интер се засили со Ериксен

Јовиќ избегал од самоизолација: Ќе добие кривична пријава

Играч на Манчестер Сити итно префрлен во изолација: Братучед му колабрирал во семејниот дом

Бруклин разгледува четири кандидати за тренерската позиција

Крај на кошаркарската сезона во Првата лига без да се прогласи шампион

Продолжува серијата на Ливерпул, нова жртва беа „волците“

Никола Поповски