СПОРТ Фудбал

Лацио ја продолжи серијата без пораз, но не успеа да го скрши отпорот на Верона

Во одложениот натпревар од 17. коло на Серија А, Лацио синоќа одигра нерешено, 0:0 со Верона на домашен терен. За римјаните ова беше 17. последователен натпревар без пораз. „Лацијалите“ се во серија од 13 победи и четири реми.

Последен пат екипата на Симоне Инзаги загуби во италијанскиот шампионат во септември 2019 година од Интер со 0:1.

По 22 кола во Италијанското фудбалско првенство, Лацио е трет на табелата со 50 бода, зад Интер кој има 51 и Јувентус кој е лидер со 54.

Поврзани вести

На англиската Премиер лига поуспешни беа гостинските екипи

Maja_Serafimova

Преполовена казната за Фонсека: Португалецот ќе ја води Рома против Милан

user5

Гвардиола: Моја желба е Меси да остане во Барселона

Влатко Зорба

Шефовите на Барсa оптимисти дека играчите ќе ги намалат своите плати

Влатко Зорба

Дакар 2020: Сајнц освојува по третпат, кај моторциклите Американец испиша историја

Никола Поповски

Страшни глетки од местото на падот на хеликоптерот на Коби (фото+видео)

Никола Поповски