Кошарка СПОРТ

Леброн ќе одмора на мечот против Голден Стејт

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, ќе го пропушти утрешниот натпревар на гостински терен против Голден Стејт.

Триесет и петгодишниот Леброн има болки во препоните и стручниот штаб на Лејкерс одлучи да му даде одмор.

Првата ѕвезда на „езерџиите“ во вторникот играше против Њу Орлеанс пеликанс и постигна 40 поени, што беше неговиот најдобар резултат во тековната сезона.

Поврзани вести

Ѕвездите на Барса вредат 7,3 милијарди евра, според клаузулите за откуп

Во чест на Дино Менегин: Армани Милано го повлекува дресот со број 11

user5

Конте: Одигравме одлично на домашен терен против Борусија и заслужено победивме

Влатко Зорба

Нема да се игра тенискиот турнир во Индијан Велс заради коронавирус

Попович со дрим-тим во Токио: Ќе смета на Џејмс, Кари, Дурант, Харден, Ленард…

Поранешен соиграч на Леброн брутално претепан: Живее како бездомник и пати од биполарно нарушување (видео)

Никола Поповски