Кошарка СПОРТ

Леброн може да изгуби 400.000 долари за секој откажан натпревар

НБА кошаркарите ќе изгубат околу 1 процент од платата за секој натпревар откажан поради коронавирусот.

Редовната сезона беше запрена на 11 март поради пандемијата. „Бличер репорт“ известува дека sвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, на пример, би можел да изгуби повеќе од 400.000 долари за секој натпревар што не се игра.

Џејмс потпиша договор за 4 години, вреден 153,5 милиони долари во летото 2018 година.

Поврзани вести

Барселона со нови мерки за справување со пандемијата

Stefanija Kuzmanovska

Две места напредуваше македонската репрезентација на најновата ФИФА рејтинг листа

Александар Петровски

Почетино се сретна во Аргентина со легендарниот Марадона

Баерн најде решение за тренер, Чаби Алонсо се враќа на местото на успехот

Наградата за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во рацете на Де Лихт

Нојер: Проблем е што на секој натпревар треба да постигнеме дури три гола за да победиме

Maja_Serafimova