Кошарка СПОРТ

Лејкерс и Клиперс остварија нови победи (ВИДЕО)

Екипите на Лос Анџелес лејкерс и Лос Анџелес клиперс забележаа нови победи во НБА лигата и се зацврстија на двете водечки позиции во Западната конференција.

Резултати на натпреварите од најсилната кошаркарска лига на светот играни ноќта меѓу недела и понеделник:
Мајами – Чикаго 110:105
Филаделфија – Торонто 110:104
Вашингтон – ЛА клиперс 119:135
Далас – Сакраменто 106:110
Портланд – Оклахома 96:108
ЛА лејкерс – Минесота 142:125.

Лејкерс имаат биланс 21-3 (победи-порази), додека Клиепрс се со ефект 17-7.

На Исток води Милвоки со 20-3 пред Бостон кој има скор 16-5.

https://www.youtube.com/watch?v=8nHfSlNQ2Pg

Поврзани вести

Миротиќ позитивен на коронавирус

Одложени натпреварите на Вардар со Нексе и со ПИК Сегед

Лејкерс славеа во дербито против градскиот ривал Клиперс (ВИДЕО)

Месина падна од столче на прес конференција (ВИДЕО)

Maja_Serafimova

Дел Боске: Нејмар? Фолирант…

Stefanija Kuzmanovska

Пиоли: Ибрахимовиќ може да стори сé на теренот

Maja_Serafimova