СПОРТ Фудбал

Левандовски постигнува гол на секои 37 минути во новата сезона

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, постигнува гол на секои 37 минути оваа сезона во Бундеслигата, според порталот Goal.com.

На натпреварот од 5. коло против Ајнтрахт Франкфурт (5:0), 32-годишниот Полјак постигна „хет-трик“.

Вкупно во сезоната 2020/21, Левандовски одигра 5 натпревари на кои постигна 10 гола и даде 3 асистенции.

Поврзани вести

Клоп: Момците покажаа на дека навистина сакаат да кренат уште еден трофеј

Влатко Зорба

Официјално: Пирсон нов тренер на Ватфорд

Влатко Зорба

Геце може да остане во Борусија Дортмунд

Мурињо стана земјоделец (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Роналдо се најде на третото место според бројот на гласови за Златната топка

Maja_Serafimova

Славија Прага освои бод на Камп Ноу