СПОРТ Фудбал

Липи: Сезоната во Италија треба да се доигра

Поранешниот тренер на Јувентус и италијанската репрезентација, Марчело Липи изјави дека треба да се заврши сезоната во Серија А.

– Сега нема услови за играње фудбал и мислам дека нема да има никој за еден месец. Но, кога ќе заврши големата опасност, тогаш мислам дека сезоната треба да се доигра, дури и пред празни трибини. Играњето без навивачи не е многу пријатно, но тогаш можете да гледате натпревари на ТВ, тоа е нешто. Јас сум против да се објави сегашниот пласман како краен. Сезоната мора да заврши со игра на теренот, изјави Марчело Липи за „Скај Спорт Италија“.

Поврзани вести

Гризман демантира дека има проблеми во Барселона

Меси призна дека не му било лесно во карантин

Stefanija Kuzmanovska

Барса треба да продаде играчи за 124 милиони евра

Влатко Зорба

Ѓоковиќ се враќа на терените

Stefanija Kuzmanovska

Арапскиот принц повторно се обидува да го купи Јунајтед

Влатко Зорба

Монако го комплетира трансферот на Павловиќ од Партизан