СПОРТ Фудбал

Љунгберг ја забележа првата победа како тренер на Арсенал (ВИДЕО)

Екипата на Арсенал синоќа го совлада Вест Хем со 3:1 и ја запиша првата победа со Фреди Љунгберг на тренерската позиција.

Воедно „топчиите“ ја прекина серијата од девет натпревари без победа.

Претходно Арсенал последен триумф забележа на 24 октомври на натпреварот во Лига Европа против Гимараеш (3: 2).

По 16 кола во Премиер лигата Арсенал се наоѓа на 9. место со 22 бода, додека Вест Хем е 16-ти со 16 бода.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0pg8hlusnHY

Поврзани вести

Скандал во САД: Познат НБА играч претепал демонстрант на улица (видео)

Кој не би сакал да биде соиграч на Меси, прашува агентот на Лаутаро

Влатко Зорба

Јанг потпишува за Интер

Никола Поповски

Осми трофеј за Ѓоковиќ на Австралија опен

Никола Поповски

Официјално: Потврден датумот и местото на борбата Џошуа – Пулев

Навивачи на стадионите во Англија најрано на почетокот на следната сезона