СПОРТ Фудбал

Лоша вест од Италија: Михајловиќ е позитивен на коронавирус

Тренерот на италијанска Болоња и поранешен репрезентативец на Србија, Синиша Михајловиќ е позитивен на коронавирус, потврдуваат италијанскиот фудбалски клуб, а пренесува Анса.

Како што било наведено, поранешниот селектор на Србија, кој се вратил во Болоња во петокот, направил контролен тест за коронавирус, кој се покажал позитивен.

Михајловиќ неодамна имаше леукемија и беше подложена на трансплантација на коскена срцевина, поради што припаѓа на ризичната група на пациенти кога станува збор за Ковид-19.

Во изјавата на Болоња се истакнува дека Михајловиќ нема никакви симптоми на болеста и дека ќе биде во изолација наредните две недели, во согласност со државните протоколи.

Поврзани вести

Агентот на Анчелоти пристигна во Лондон на разговори, но не и со Арсенал

Го допирале за задникот и гениталиите сред емисија во живо: Дали Меси бил сексуално малтретиран? (видео)

Маркизио по завршувањето на фудбалската кариера стана новинар

И Иванишевиќ позитивен на коронавирус!

Заразен американски тенисер се исплашил и побегнал од Русија: Му се заканува тригодишна суспензија

Никола Поповски

Занети: Мислам дека Икарди нема да се врати во Интер