СПОРТ Фудбал

ЛШ: Аталанта на чекор до четвртфиналето, Лајпциг славеше во Лондон (ВИДЕО)

Фудбалерите на Аталанта се блиску до пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите откако убедливо ја совладаа Валенсија на „Сан Сиро“ со 4-1.

Италијанскиот тим со фуриозна игра оствари голем триумф над Валенсија, а гол серијата ја почна Хатебор во 16. минута, додека Иличиќ во 42.минута зголеми на 2-0. Тимот на Гасперини не застана и во второто полувреме кога Фројлер го постигна третиот гол, а Хатебор со својот втор погодок донесе и извонредни 4-0. Почесниот гол за гостите беше дело на Денис Черишев во 66.минута.

 

Тимо Вернер од пенал во 55.минута му донесе предност на германскиот тим пред реваншот на 10 март.

 

Поврзани вести

Фјури: Претпочитам да бегам и да победам, отколку да загубам во атрактивна битка

Ги исекле стативите на стадионот во Кавадарци (ВИДЕО)

Maja_Serafimova

Бразилците Роналдо и Роналдињо се вклучија во дебатата „кој е подобар – Меси или Роналдо“?

Влатко Зорба

УЕФА не толерира мешање на политиката во спортот, се закани на Косово

Maja_Serafimova

Руни: Срамни се повиците на властите за намалување на платите на играчите

Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот во НБА-лигата, градското дерби за Клиперс (ВИДЕО)

Maja_Serafimova