СПОРТ Фудбал

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец.

Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, постигна 17 голови и забележа 19 асистенции.

За потсетување, пред три години, Борусија го купи Санчо за осум милиони евра.

Поврзани вести

Алонсо: Хамилтон има слабости, кои никој не ги користи

Александар Петровски

Во првите неколку сезони на „Олд Трафорд“, Рашфорд е двојно подобар и ефикасен од Роналдо

Maja_Serafimova

Сари по победата над Интер: Можеме да станеме многу подобри

Влатко Зорба

Хонда е очаен: Зошто никој не ме сака?

user5

Тимот на Леброн, на „Ол-стар“ натпревар ќе настапи со број „2“ во чест Џиана Брајант

Загриженост кај Баерн: Левандовски во аут месец дена?

Никола Поповски