Кошарка СПОРТ

Мастрална партија на Дончиќ, Далас триумфира над Сан Антонио (ВИДЕО)

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ забележа трипл-дабл ефект во гостинската победа кај Сан Антонио. Словенецот мечот го заврши со 26 поени, 14 асистенции и 10 скока.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата играни ноќта среда кон четврток:

Шарлот – Њујорк 107:101

Кливленд – Филаделфија 108:94

Вашингтон – Бруклин 110:106

Атланта – Орландо 120:130

Мајами – Минесота 126:129

Хјустон – Мемфис 140:112

Сан Антонио – Далас 103:109

Феникс – Лос Анџелес клиперс 92:102

Јута – Бостон 103:114.

Поврзани вести

Американецот Питс е новото засилување на Работнички

Немања Матиќ останува уште две години во Манчестер јунајтед

Stefanija Kuzmanovska

Арсен Венгер се вработи во ФИФА

Влатко Зорба

Куче изведе „слободен удар“ на меч од втората турска лига (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Јуве и Лацио на 22 декември во Ријад за титулата во Суперкупот

Мурињо позитивен за новиот договор на Клоп

Maja_Serafimova