СПОРТ Фудбал

Mбапе тестиран за коронавирус: 2 дена се жалел на настинка, имал болки во грлото и не тренирал

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе е тестиран за коронавирус. Според „TФ1“, резултатот е негативен.

Два дена стрелецот се жали на настинка, има болки во грлото и не тренираше. Според „Екип“, симптомите на Мбапе не биле како за носител на КОВИД-19, но во секој случај, лекарите одлучиле да проверат.

Многу е веројатно дека светскиот шампион нема да учествува во реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд во среда од 21 часот.

Поврзани вести

Лампард: Бевме должни да победиме против Лил

Влатко Зорба

Светскиот Ф1 шампион Луис Хамилтон ќе донира 500.000 долари на жртвите од пожарите во Австралија

Тотенхем: За 25 милиони фунти годишно ќе го смениме името на стадионот

Никола Поповски

Челзи подготвува офанзива за играч на Лестер во јануари

Влатко Зорба

Играч на МЛС: Ибрахимовиќ ги навредуваше своите соиграчи цели 90 минути

Венгер е подготвен да го преземе Баерн