Други спортови СПОРТ

Мекгрегор го среди Серони за само 40 секунди (ВИДЕО)

Суперesвездата на ММА, Конор Мек Грегор (22-4 ММА, 10-4 УФЦ) се врати во октагонот со спектакуларна победа после 15-месечно отсуство и го постигна оствари својот прв триумф во професионален судир по околу три години.

За само 40 секунди, Мек Грегор го сруши рекордерот по победи и бонуси во УФЦ – Доналд Серони (36-14 ММА, 23-11 УФЦ) во главниот настан на УФЦ 246.

Конор најверојатно ќе продолжи да се бори во категоријата во средна категорија и че се соочи со друг мајстор при нокаутите, Хорхе Масвидал.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XS3tEZRGuF4

Поврзани вести

Сетиен: Меси е во одлична форма и може да игра

Зидан и Погба се сретнаа во Дубаи: Ќе замине ли конечно ѕвездата на Јунајтед во Мадрид?

Maja_Serafimova

Фетел бара начин да се врати во Ред Бул

Венгер: Изградивме нов стадион, но душата ја оставивме на Хајбери

Никола Поповски

Коронавирус во редовите на МЗТ Скопје

Никола Поповски

Евертон се интересира за Алегри

Maja_Serafimova