Авто/мото СПОРТ

Мерцедес покажа елементи од новиот болид

Тимот Мерцедес од Формула 1 покажа некои од карактеристиките на својот нов автомобил „В11“ на социјалните медиуми.

Автомобилот ќе биде промовиран на 14 февруари во патеката „Силверстон“, каде ќе има и „шејкдаун“.

На една од објавите е прикажан дел од хаубата која е во темно сива боја со бројот 44 на Луис Хамилтон и sвездите на Мерцедес. Едната од нив е црвена во сеќавање на Ники Лауда, кој почина минатата година.

Други видеа го содржат името на главниот спонзор „Петронас“, како и дизајнот и поставувањето на логото на Мерцедес на носот на автомобилот.

Поврзани вести

По дербито на Ноу Камп: Недостасуваше играч како Роналдо

Никола Поповски

Играч на МЛС: Ибрахимовиќ ги навредуваше своите соиграчи цели 90 минути

Епски натпревар во Бостон, Оклахома подобра од Њу Орлеанс

Никола Поповски

Официјално: Ливерпул потпиша со новата јапонска фудбалска ѕвезда(ВИДЕО)

Никола Поповски

Венгер предложи промена на правилото за офсајд дефиниција

Никола Поповски

Роналдо, Меси, Салах и Ван Дајк се номинирани за „Најдобар фудбалер на 2019 година“

Maja_Serafimova