Кошарка СПОРТ

Месина падна од столче на прес конференција (ВИДЕО)

Кошаркарите на Милано ја остварија првата победа во Евролигата, откако синоќа на гости славеа над Панатинаикос со 79-78.

По крајот на мечот тренерот на Милано, Еторе Месина имаше „мала непријатност“ откако столчето на кое требаше да седне на пресконференцијата се скрши, по што тој се најде на подот.

Сепак за среќа немаше последици по искусниот тренер.

Поврзани вести

Ливерпул изненади многумина со одлуката да одбие сместување во хотелот во Доха

Влатко Зорба

Нејмар во врска со убава Хрватка: Ние сме како Бони и Клајд

Том Брејди ќе земе 60 милиони за 2 години во Тампа Беј

Петар Ангелов потпиша за РК Пролет

Интер го доби првото судење: Дали Интер Мајами ќе мора да го менува името?

Никола Поповски

Сити не присуствуваа на клупската прослава на Божик, бидејќи им забрани Гвардиола

Maja_Serafimova