СПОРТ

Милан е подготвен да го продаде напаѓачот Сусо

 Италијанскиот фудбалски прволигаш Милан е подготвен да го продаде напаѓачот Сусо. За 26-годишниот Шпанец, миланскиот клуб сака да добие 25 милиони евра, пренесува „Ла газета дело спорт“.

Интерес за фудбалер покажуваат Наполии Севиља.

Оваа сезона Сусо настапи на 15 натпревари во Серија А, на кои постигна еден гол и две асистенции. Неговиот договор со Милан важи до 30 јуни 2022 година.

Поврзани вести

Баерн го доби дербито со Борусија Дортмунд, Ноер прослави јубилеј

Стеф Кари конечно се врати на терените, но „воините“ немоќни против шампионот

Светот преплавен со мурали на Коби Брајант

Дибиров и следната сезона во Вардар

Кошта не мрда од Атлетико

Лејкерс и Клиперс остварија нови победи (ВИДЕО)