СПОРТ Фудбал

Милан е заинтересиран за Милик

Милан е заинтересиран за напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик, пренесува „Калчомеркато“.

Според изворот, росонерите бараат напаѓач поради заминувањето на Кшиштоф Пјонтек и евентуалното заминување од екипата на Златан Ибрахимовиќ.

Наполи бара 35 милиони евра за Милик. Претходно во медиумите се појавија информации за интересот за играчот од Тотенхем и Шалке.

Милик дојде во Неапол летото 2016 година за 32 милиони евра. На 22 одиграни натпревари оваа сезона, 26-годишниот полски фудбалер постигна 12 голови. Неговиот договор со клубот е со важност до летото 2021 година.

Поврзани вести

Анакон: Би бил шокиран кога Надал не би освоил барем уште еден Гренд слем наредната година

Синоќа на Италјанското фудбалско првенство Милан испушти победа од Лече

Maja_Serafimova

МВП признанието во АБА-2 повторно заврши во раце на кошаркар на МЗТ

Влатко Зорба

Мурињо и Гвардиола со смирени страсти во пресрет на Тотенхем-Сити

Никола Поповски

Даер влета на трибини за да тепа навивач

Stefanija Kuzmanovska

Оскар Гарсија е нов тренер на Селта

Viktor Jovanov