СПОРТ Фудбал

Милик може да се пресели од Наполи во Тотенхем

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да стане играч на Тотенхем, објави „Evening Standard“.

Сепак, според изворот, лондонци се збунети од сумата од 30 милиони евра што „наполитанците“ сакаат да ја добијат за 26-годишниот напаѓач.

Во сезоната 2019/20, Милик одигра 35 натпревари за Наполи и постигна 14 погодоци.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на полскиот фудбалер на 32 милиони евра.

Поврзани вести

Реал Мадрид нема да потпише нови играчи во зимскиот преоден рок

Maja_Serafimova

Нејмар ќе избегне санкција за ударот во лице на еден од навивачите

Влатко Зорба

Валверде заминува од Барселона, Чави го наследува?

Никола Поповски

„Обвинете ме и мене како Новак – не сум за вакцинација“

Stefanija Kuzmanovska

УЕФА: Поголема соработка со владите во борбата против местењето натпревари

user5

Врвни тениски асови на „Адрија турнејата“ во организација на Ѓоковиќ