СПОРТ Фудбал

Милик може да стане играч на Евертон

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да стане играч на Евертон, објави италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио.

Според изворот, тие сакаат да го земат 26-годишниот Полјак на едногодишна закуп со можност за откуп.

Минатата сезона Милик одигра 35 настапи за Наполи во сите натпреварувања и постигна 14 погодоци.

Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 32 милиони евра.

Поврзани вести

Напаѓачите на Јувентус под водство на Сари се забавуваат на теренот, изјави Дибала

Влатко Зорба

Ибрахимовиќ ќе игра за Хамарби! (ВИДЕО)

Мурињо супер расположен: Сам си поставуваше прашања и ги одговараше (ВИДЕО)

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет: Вакцината не е гаранција за одржувањето на ОИ во Токио

Stefanija Kuzmanovska

Објавен конечниот список со ракометари за ЕП 2020

Никола Поповски

Коронавирусот откажа уште три натпревари во Евролигата

Никола Поповски