Кошарка СПОРТ

Милвоки стигна до 50 победа во сезоната, славеше над Торонто во дербито на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Милвоки бакс ја забележа победата број 50 во тековната НБА сезона, откако ноќеска на гостински терен го совлада бранителот на трофејот Торонто репторс.

Најзаслужни за, триумфот на Бакс беа Крис Мидлтон со 22 поена и осум скока и Јанис Адетокунбо со 18 поени и 17 скокови.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта меѓу вторник и среда:
Индијана – Шарлот 119:80
Торонто – Милвоки 97:108
Чикаго – Оклахома Сити 122:124
Денвер – Детроит 115:98
Лос Анџелес лејкерс – Њу Орлеанс 118:109
Портланд – Бостон 106:118
Голден Стејт – Сакраменто 94:112.

Најуспешен тим на Запад е ЛА Лејкерс со 44 победи и 12 порази, Милвоки е лидер во Источната конференција со биланс  50 победи и осум порази.

Поврзани вести

Втор пораз за македонските кошаркари во евро-квалификациите

Никола Поповски

У-21 квалификации: Шпанија преживеа, Митровски промаши пенал за бод

Никола Поповски

Куче изведе „слободен удар“ на меч од втората турска лига (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Ракитиќ за 40 милиони евра се сели во Атлетико Мадрид

Мурињо: Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство

Влатко Зорба

Бејл донира повеќе од 1 милион евра за болниците во Шпанија и Велс