СПОРТ Фудбал

Мората ја зеде 9-ката на Игуаин

Новото засилување, Алваро Мората се одлучи за неговиот број. Тој ќе го носи дресот со број 9, соопшти прес-службата на клубот.

Претходно, напаѓачот Гонзало Игуаин делуваше под оваа бројка. Ова лето, тој замина на МЛС шампионатот.

Беше објавено дека Јувентус ќе плати 10 милиони евра за закуп на Мората.

Италијанскиот фудбалски шампион, доколку сака може да го откупи договорот на играчот за 45 милиони евра.

Поврзани вести

Шефот на Ферари: Ќе бидам среќен ако Фетел оди во Мерцедес

Меси сè поизвесно дека си оди од Барса: Не се појавил на тестирањето

Никола Поповски

Вест Хем тајно ја подготвува најголемата „трансфер бомба“ на летото?

Stefanija Kuzmanovska

Вујовиќ казнет со 2.000 евра поради неспортско однесување

Пике ќе биде подготвен за дуелот против Реал Мадрид

Контролни мечеви во Анталија: Шкендија 3-3 со Рандерс, Работнички 0-0 со Томск

Никола Поповски