СПОРТ Фудбал

Мурињо: Среќен сум што повторно работам 11 часа дневно

Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо, откако го презеде тренерско кормило во премиерлигашот Тотенхем, повторно работи со исто темпо како пред паузата.

Мурињо смета дека поради лошиот старт на сезоната, тешко ќе биде да се најдат меѓу првите четири на табелата, но сега веќе тоа не е толку тешко остварливо, и среќен е што ја работи професијата која ја сака, и што работниот ден му трае повеќе од 10 часа.

-Среќен сум што секој ден работам од 7.30 часот до 18.30. Среќен сум што работам тука, со играчите, што спијам тука после мечеви, со помошниците ги анализираме мечевите и се подготвуваме за наредниот, изјави Мурињо, кој најавува дека од следната сезона, кога сите ќе почнат без бодови, приказната ќе биде поинаква и Тотенхем ќе се бори за врвот.

Поврзани вести

„Цесарица“ од 30.000 грла на „Пољуд“

Влатко Зорба

Новиот договор на Меси со Барса ќе биде до 2023 година

Клоп: Како да се зајакне ваков тим ? Нема да потрошиме милиони!

Влатко Зорба

Опоравениот Нејмар наскоро започнува тренинзи со ПСЖ

Нејмар ја тужи Барса за неисплатени плати од 3,5 милиони евра

Јовиќ ќе игра во италијанското првенство?

Никола Поповски