Ракомет СПОРТ

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Европската ракометна федерација попладнево објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ја добија честа да го судат финалето на Европското првенство.

За Николов и Начевски тоа ќе биде прво големо финале на сениорско натпреварување. Додека судеа натпревари во младинска конкуренција имаа едно финале на Светско првенство за младинци.

Финалето на ЕП 2020 се игра в недела од 16 часот во Стокхолм.

Поврзани вести

Баскиските екипи се раминаа во ждрепката за Кралскиот куп

Оставки во врвот на Барса

УЕФА даде нов рок: Сите првенства да бидат завршени до крајот на август

Stefanija Kuzmanovska

Гвардиола и Клоп се вметнати во Салата на славните во англиската лига

Влатко Зорба

Некои играчи во НБА лигата не сакаат да ја доиграат сезоната поради расизам во САД

Која е убавицата заради која Нејмар му заби нож во грб на пријателот?