Кошарка СПОРТ

Најдобрите потези од синоќешниот Ол-стар натпревар (видео)

Очекувано, НБА Ол-Стар натпреварот донесе десетици одлични потези каде пред се и најзначајни се забивањата.

Сепак, имаше феноменални асистенции, дриблинзи, „финти“ и блокади.

Треј Јанг остави голем впечаток, кој прво го „засрами“ Џејмс Харден, а потоа постигна гол во свој стил.

На крајот, Јанис Антетокумпо беше во центарот на вниманието, не со неговите „заплашувачки“ забивања, туку со својата феноменална одбрана над Леброн Џејмс.

 

Поврзани вести

Клиперс во последниот период го решија шампионот (ВИДЕО)

Де Лихт: Во Ајакс се чувствував непобедливо, сега сè е поинаку

Maja_Serafimova

Милвоки со 18 победи по ред

Влатко Зорба

Теодосиќ избран во „Тимот на деценијата“ во Евролигата

Атлетико Мадрид, Барселона, Интер и ПСЖ заинтересирани за Гендузи

Голден стејт со нов пораз

Влатко Зорба