СПОРТ Фудбал

Наместо во Генк, навивачи на Ливерпул отишле во Гент и го пропуштиле натпреварот од ЛШ

Двајца навивачи на Ливерпул не успеаја да присуствуваат на гостувањето во Лигата на шампионите против Генк (4:1) поради сопствената грешка.

Според пишувањата на белгиските медиуми, Британците наместо во Генк отишле во Гент. Тие ја сфатија својата грешка само половина час пред почетокот на натпреварот.

„Изгубените“ навивачи пронајдоа ирски паб и го гледаа натпреварот на телевизија. Тие потрошија 150 евра на воз и 70 евра на билети.

Откако информациите за овој случај се појавија во медиумите, Гент ги покани овие навивачи на натпревар со Волфсбург во Лигата на Европа, што ќе се одржи денес, објави клубот на Твитер.

Поврзани вести

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Со кош на секунда до крај на Дамјан Стојановски, МЗТ славеше над Работнички

Томас Бах: Олимпијадата не се одложува лесно

ПСЖ со револуционерен план за намалување на платите: Колку повеќе заработуваш, толку повеќе ќе дадеш

Џерард навести дека може да ги напушти Ренџерс

Вернер ќе го одбие Баерн поради Ливерпул