СПОРТ Фудбал

Наместо во Генк, навивачи на Ливерпул отишле во Гент и го пропуштиле натпреварот од ЛШ

Двајца навивачи на Ливерпул не успеаја да присуствуваат на гостувањето во Лигата на шампионите против Генк (4:1) поради сопствената грешка.

Според пишувањата на белгиските медиуми, Британците наместо во Генк отишле во Гент. Тие ја сфатија својата грешка само половина час пред почетокот на натпреварот.

„Изгубените“ навивачи пронајдоа ирски паб и го гледаа натпреварот на телевизија. Тие потрошија 150 евра на воз и 70 евра на билети.

Откако информациите за овој случај се појавија во медиумите, Гент ги покани овие навивачи на натпревар со Волфсбург во Лигата на Европа, што ќе се одржи денес, објави клубот на Твитер.

Поврзани вести

Не бегаат сите од Кина: Фудбалер на Севиља потпиша за Вухан

Никола Поповски

Брутален напад од хрватски новинар: Многумина може да го загубат животот затоа што на Ѓоковиќ му се удираше топче

Елмас во новиот видео-календар на Наполи

Елена Даскалова

Ленард: Зборував со Коби за овој вид на транспорт и тој ми кажа дека веќе 17 години патува на ваков начин, не знам дали ќе летам со хеликоптер

Никола Поповски

Модриќ: Мбапе мора да го напушти ПСЖ за да биде најдобар

Влатко Зорба

Мастерсот во Мајами засега нема да се одложи или откаже