СПОРТ Фудбал

Навивачи на Црвена звезда и Партизан се степаа за графити (ВИДЕО)

Дури и кога нема фудбал, навивачите на Црвена звезда и Партизан наоѓаат „причина“ за расправија. Овој пат тоа беше графит што предизвика расправија меѓу двете страни на навивачите, кои ги цртаа црно-белите симпатизери во Вишеград.

Почна да кружи видео на социјалните мрежи, во кое може да се забележи тензија, бучава и како група црвено-бели навивачи ги прецртуваат графитите направени од приврзаниците на „парниот ваљак“.
Од друга страна, група навивачи на Партизан, кои цртаа графити, само гледаа како фрлаат боја врз нивната работа, додека полицијата, која беше на лице место, не успеа да го спречи уништувањето на графитите.

На крајот на видеото, можете да го видите конфликтот помеѓу двајца членови на завојуваните страни кои разменија неколку удари.

Поврзани вести

Фетел: Трката во Сао Паоло е посебна сè може да се случи таму

Робертсон: Натпреварот против Атлетико е живот или смрт, се надеваме дека ќе ја завршиме работата

Англичаните губат 200 милиони фунти поради коронавирусот

Саутгејт: Имам договор со ФА до 2022 година, нема шанси да си заминам до тогаш

Влатко Зорба

Интер ќе го откупи договорот на Санчез од Јунајтед

Влатко Зорба

Бејл во фокусот на Бекам и Интер Мајами

Никола Поповски