СПОРТ Фудбал

Нејмар: Односот со навивачите на ПСЖ се движи во позитивен правец

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар рече дека неговиот однос со навивачите се движи во позитивен правец.

– Мојот трансфер во ПСЖ е едно од најдобрите искуства во мојата фудбалска кариера. Начинот на кој навивачите ме прифатија беше одличен. Што се однесува до мене, нашите односи се развиваат. Секој знае што се случи минатото лето. Тоа е минатото. Јас сум фудбалер на ПСЖ. Продолжувам да играм овде и ја давам целата своја сила, изјави Нејмар.

ПСЖ може да има одлична сезона. Имаме одлични фанови, немам ништо против нив, напротив. Имам голема љубов и многу почит кон нив. Се надевам дека повторно ќе нè поддржат и ни помогнат. Сакам тие да продолжат да го прават она што го прават на трибините, а на теренот ќе дадам 100%, дополни Нејмар.

Бразилецот пред почетокот на сезоната беше во немилост кај навивачите поради желбата да го напушти клубот. Сепак Нејмар остана во Париз и со своите игри и голови полека ја враќа довербата на фановите на ПСЖ.

Поврзани вести

Роналдо стана првиот играч на „Старата дама“ од 2005 кој постигна гол на 7 последователни натпревари

Никола Поповски

Ракитиќ стави крај на шпекулациите и откри каде ќе игра

Тајсон: Повторно би му го одгризал увото на Холифилд, тогаш сакав да го убијам

Stefanija Kuzmanovska

Извлечена ждрепката за следната фаза на ФА Купот

Stefanija Kuzmanovska

Во Јунајтед користеле неконвенционален метод за развој на Роналдо

Влатко Зорба

Прва исповед на Роналдињо по затворот: Бев зачуден кога ги видов документите

Stefanija Kuzmanovska