СПОРТ Фудбал

Нејмар со солидна донација во борбата против КОВИД-19

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар направи дарежлива донација во битката со коронавирусот, објавија медиумите во Франција и Англија.

Дваесет и осум-годишниот Бразилец префрли вкупно 750.000 фунти во УНИЦЕФ и во добротворна организација која вклучува и други славни.

Парите на Нејмар ќе бидат искористени за лекување на заразените со КОВИД-19, како и на оние кои се отсечени поради пандемијата.
Поранешниот напаѓач на Барселона ја направи донацијата анонимно, но неговото име го откри бразилското телевизиско шоу „Фофокализандо“.

Поврзани вести

Ѓуровски станува политичар: „Живеев во организирани држави, знам како треба да изгледа Србија“

Јунајтед ќе купува во јануари по повредата на двајца клучни играчи

Влатко Зорба

Не можеме да си дозволиме Меси да се повреди на тренинзите, тврди играч на Барселона

Никола Поповски

Клоп кон новинар: Мене ме прашуваш за корона? Носам бејзбол капче и не знам ништо!

Александар Петровски

Тажна ноќ во НБА: Последна почит на „Црната Мамба“ (видео)

Никола Поповски

Македонија Ѓорче Петров го назначи Наџи Шенсој за нов тренер