СПОРТ Фудбал

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор.

– Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам форма. Важно е да бидеме во совршена форма кога повторно ќе играме, рече тој за „Марка“.

Има многу работи што треба да се направат по дома, според него.

– Имаме три деца кои постојано се шегуваат. Сега гледам серии на „Нетфликс“,но ми остануваат уште многу филмови, рече тој.

Нолито додаде дека му недостасува нормален живот со семејството, како и тренинзи со соиграчите и натпревари.

Поврзани вести

Тодоров со проблеми на плејмејкерската позиција: Нешто што особено ме прави задоволен е што сме комплетирани веќе одамна така што успеавме да ги поставиме работите како што треба

Никола Поповски

Санто лут на УЕФА: Луѓето умираат, а ние играме фудбал..апсурдно! (видео)

Пандев испрати порака до нацијата: Бидете одговорни, седете дома (фото)

Никола Поповски

Фонсека по 0:0 со Интер: На моменти целосно го контролиравме натпреварот

Влатко Зорба

Роналдо се најде на третото место според бројот на гласови за Златната топка

Maja_Serafimova

Јунајтед е газда во Манчестер (ВИДЕО)