Други спортови СПОРТ

Одложен прошталниот меч на Вознијацки против Серена

Прошталниот натпревар на поранешниот прв рекет на светот Каролина Вознијацки, во кој требаше да игра со Серена Вилијамс, е одложен поради пандемијата на коронавирус и ќе се одржи кон крајот на годинава.

Натпреварот во Копенхаген беше закажан за 18 мај, а сите билети беа продадени уште во декември.

Вознијацки рече дека тие ќе останат валидни за новиот датум.

За потсетување, данската тенисерка одлучи да ја заврши кариерата по Австралија опен.

Поврзани вести

„Мурињо се вчудоневиди кога дозна дека ќе бидам тренер на Звезда

Никола Поповски

Наместо во Генк, навивачи на Ливерпул отишле во Гент и го пропуштиле натпреварот од ЛШ

Maja_Serafimova

Навивачи на Црвена звезда и Партизан се степаа за графити (ВИДЕО)

Александар Петровски

Дивац и Кустурица се фотографираа со сер Алекс Фергусон

Трета победа во низа за МЗТ Скопје во АБА 2 лигата

Maja_Serafimova

Mбапе тестиран за коронавирус: 2 дена се жалел на настинка, имал болки во грлото и не тренирал