СПОРТ Фудбал

Официјално: Баерн објави трансфер на играч од ПСЖ

Германскиот шампион Баерн (Минхен) го најави привлекувањето на младиот Танги Куази, кој доаѓа како слободен агент од Пари Сен Жермен. 18-годишниот Французин игра како централен дефанзивец, висок е 187 см и потпиша договор за 4 сезони.

Фудбалерот е дете на Парижани и го забележа своето деби во професионалниот фудбал минатиот декември. За целата сезона учествуваше на 6 натпревари, но одлучи дека нема да добие шанса да се развие и избра да не го обновува договорот.

Во Минхен, сепак, сите чекаат објава за трансферот на Лерој Сане од Манчестер Сити. Според „Билд“, договорот е факт, а членот на германската репрезентација ќе чини 60 милиони евра.

Поврзани вести

УЕФА нема планови да ги намали домаќините за ЕП 2020

Барселона прави сè што може за да потпише нов договор со Меси

Зошто на Џордан му се жолти очите? Фановите тврдат дека „летечкиот“ има проблем со црниот дроб

Александар Петровски

Барселона доби рок од 15 дена да пронајде нов напаѓач: Кои се потенцијалните засилувања?

Никола Поповски

Дали Коби Брајант не загинал по вина на пилотот на хеликоптерот?

Реал има намера да го прекине предвремено изнајмувањето на Ваљехо

Maja_Serafimova