СПОРТ Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Барса се договори со Атлетико за Суарез

Барселона на својата официјална веб-страница објави информација со која ја потврди разделбата со централниот напаѓач Луис Суарез.

Голманот бр.3 во целата историја на каталонскиот колос не влезе во плановите на новиот тренер Роналд Куман, кој го принуди заминувањето на Уругваецот.

Суарез помина шест сезони на стадионот „Ноу Камп“, постигнувајќи 198 гола и освојувајќи 13 трофеи. Алетико Мадрид ќе плати 6 милиони евра бонуси за своите права.

Цената е мала за класата на фудбалерот, бидејќи Барселона итно сакаше да се раздели од него, а неговиот договор беше само за уште една сезона.

Поврзани вести

Ѓоковиќ се огласи по нападите: Луѓе, јас не проповедам ништо!

Stefanija Kuzmanovska

Ливерпул го доведе Тијаго Алкантара за 30 милиони евра

Александар Петровски

Хјустон ја прекина победничката низа на Бостон од седум натпревари

Никола Поповски

Федерер ќе загуби преку 3.000 бода на АТП листата поради операцијата на коленото

Ливерпул и Манчестер сити забележаа победи со резултатски пресврт

Влатко Зорба

По голема драма МЗТ славеше над Нови Пазар