Други спортови СПОРТ

Организаторите на Австралија опен и доделија вајлд карта на Шарапова

Руската тенисерка Марија Шарапова доби вајлд-карта за учество на Австралискиот опен, објавено е на веб-страница на турнирот.

Според рејтингот, 32-годишната Русинка не влезе во главната ждрепка на турнирот, но таа со посебната покана од организаторот на Грен слемот доби шанса за учество.

Шарапова, која го зазема 147-то место на ВТА ранг листата, вчера загуби од Американката Џенифер Брејди во првото коло на турнирот во Бризбејн. Минатата година таа одигра само 15 меча поради разни здравствени проблеми.

Поврзани вести

Паркер дециден: Кошарката мора да се укине низ цела Европа

За девет минути распродадени билетите за хуманитарниот меч Федерер – Надал

Роналдињо уапсен во Парагвај

Stefanija Kuzmanovska

Доколку има „Ролан Гарос“ годинава, натпреварите ќе се играат пред публиката

Навивачите на Крузеиро направија хаос по испаѓањето на бразилскиот тим (ВИДЕО)

Тајсон изгледа во топ форма на 54 години (ВИДЕО)