СПОРТ Фудбал

Панчев за Модриќ: Тој не е најдобар фудбалер во историјата на својата земја

Еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата Дарко Панчев во интервју за Вечерњи лист даде оценка за квалитетите на регионалните лиги и за некои фудбалери од овој регион.

Најинтересно беше мислењето за Лука Модриќ кој е актуелен освојувач на Златната топка како прв фудбалер од поранешна Југославија кому му успеало тоа.

„Лука Модриќ секако е одличен играч, еден од најдобрите на овие простори. Но, фудбалот е поради интересен, многу пати дава, но и зема. Мислам дека тој не е ни најдобар хрватски фудбалер во историјата, а секако не е најдобар од овие простори. Без оглед на сите награди кои заслужено ги освои“, изјави Панчев.

Поврзани вести

Пет понуди пред Барса за Меси: Кој е планот Б на Каталонците?

Никола Поповски

По откажувањето на Чави и Куман, Барселона има нов фаворит за тренер

Влатко Зорба

Раководството на Премиерлигата со совет до судиите за почесто користење на ВАР мониторите

УЕФА: Јуни е главна опција за продолжување на првенствата

УЕФА ја одложи ЛШ и сите меѓународни мечеви

Влатко Зорба

Руни: Срамни се повиците на властите за намалување на платите на играчите