СПОРТ Фудбал

Панчев за Модриќ: Тој не е најдобар фудбалер во историјата на својата земја

Еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата Дарко Панчев во интервју за Вечерњи лист даде оценка за квалитетите на регионалните лиги и за некои фудбалери од овој регион.

Најинтересно беше мислењето за Лука Модриќ кој е актуелен освојувач на Златната топка како прв фудбалер од поранешна Југославија кому му успеало тоа.

„Лука Модриќ секако е одличен играч, еден од најдобрите на овие простори. Но, фудбалот е поради интересен, многу пати дава, но и зема. Мислам дека тој не е ни најдобар хрватски фудбалер во историјата, а секако не е најдобар од овие простори. Без оглед на сите награди кои заслужено ги освои“, изјави Панчев.

Поврзани вести

Манчестер Јунајтед започнал преговори со Милинковиќ-Савиќ?

Четири позитивни на корона во Премиер лигата

Влатко Зорба

Сергеј Милинковиќ-Савиќ на мета на Челзи

Никола Поповски

Италијанскиот министер за здравство: Наскоро 25.000 луѓе ќе може да ги следат дуелите на „Олимпико“

Влатко Зорба

Европската титула со Португалија во 2016 година за Роналдо е најважниот трофеј во неговата кариера

Maja_Serafimova

Што изјави Монфис за дисквалификацијата на Ѓоковиќ од УС Опен?

Никола Поповски