СПОРТ Фудбал

Пандев во Џенова добива засилување од Интер

Калчолигашот Џенова го позајми напаѓачот на Интер, Даријан Малес.

За Џенова настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев.

Договорот се пресметува до крајот на оваа сезона, се вели во соопштението на веб-страницата на клубот.

Фудбалерот е „дете“ на Луцерн, а Интер го купи 19-годишниот Швајцарец овој месец за 2,5 милиони евра.

Поврзани вести

Каваи Ленард: Често летав со пилотот на Коби

Ракитиќ рече „не“ за Манчестер Ј., семејството е за Париз или Милано

user5

Контролни мечеви во Анталија: Шкендија 3-3 со Рандерс, Работнички 0-0 со Томск

Никола Поповски

Нема да се игра тенискиот турнир во Индијан Велс заради коронавирус

Пораз на машкиот ракометен национален тим од Кувајт

Никола Поповски

Роналдо втор во историјата на Јувентус: Постигнал гол на девет последователни натпревари во Серија А

Никола Поповски