СПОРТ Фудбал

Пјаниќ го прослави трансферот во Барса: Солзи, алкохол и песни од Шериф Коњевиќ (ВИДЕО)

Репрезентативецот на БИХ, Миралем Пјаниќ, во понеделникот официјално стана фудбалер на Барселона, а новиот играч од средниот ред на Каталонците го прослави трансферот во Луксембург.

Пјаниќ отпатува за Луксембург, каде го прослави трансферот во Барселона заедно со семејството и пријателите. Дресови на Барселона со името на Пјаниќ беа поставени на ѕидовите на ресторанот каде се одвиваше прославата.

Фолк пејачот Шериф Коњевиќ пееше на прославата во Луксембург, а за време на изведбата на песната „Син“, помладиот Пјаниќ се расплака во прегратките на неговиот татко Фахрудин.

 

Поврзани вести

Заврши карантинот за ѕвездата од Премиер лигата: Мора да оди да служи војска

Никола Поповски

Мане ја освои наградата за Африкански фудбалер на годината

Влатко Зорба

Проблеми за Јуве: Роналдо „заробен“ во Португалија

Милнер: Ако страдате од анксиозност или проблеми со срцето, не е препорачливо да го поддржувате Ливерпул

Влатко Зорба

Капело: Клоп направи нешто магично во Ливерпул

Влатко Зорба

Кикер: Неколку клубови од Бундес-лигата пред банкрот