Други спортови СПОРТ

По триумфот на Австралија опен, Ѓоковиќ повторно број 1 на АТП ранг листата

Победникот на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ, се најде на првата позиција на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Србинот го истисна Рафаел Надал на второто место.

Прогрес од една позиција забележа и финалистот во Мелбурн, Доминик Тим.

Пласман на најдобрите 10 светски тенисери на најновата ранг листа:

1. Новак Ѓоковиќ (Србија) 9.720
2. Рафаел Надал (Шпанија) 9.395
3. Роџер Федерер (Швајцарија) 7.130
4. Доминик Тим (Австрија) 7.045
5. Даниел Медведев (Русија) 5.960
6. Стефанос Циципас (Грција) 4.745
7. Александар Зверев (Германија) 3.885
8. Матео Беретини (Италија) 2.905
9. Гаел Монфис (Франција) 2.700
10. Давид Гофин (Белгија) 2.555.

Поврзани вести

Роналдо ја слави титулата и на Инстаграм откри каде ќе игра следната сезона

Тренерот на Хјустон: Не знаеме кога ќе се врати Вестбрук

Средствата собрани од влезниците за Естонија ќе одат во хуманитарни цели

Фердинанд го повика Јунајтед да потроши 230 милиони долари на Санчо и Кејн

Stefanija Kuzmanovska

Робен може да ја обнови кариерата

Клоп кон новинар: Мене ме прашуваш за корона? Носам бејзбол капче и не знам ништо!

Александар Петровски